Wilgotne miejsca

Zaczęła się jesień. Kolejne miesiące przyniosą zimno, ciemność i problemy ekonomiczne. Chcąc odrobinę Was rozgrzać, za matrona nowego numeru obrałyśmy film Wilgotne miejsca (2013, reż. D. Wnendt). Jego bohaterka nie ma wstydu. Lubi wydzieliny oraz intymne zapachy, nie boi się korzystać z publicznych toalet, a przy masturbacji nic co roślinne nie jest jej obce. Naszą intencją jest wprowadzenie podobnej energii w erotycznych i seksualnych tematach. W zebranych tekstach chcemy trochę poświntuszyć, przyjrzeć się scenom lepkim, odważnym, bezpruderyjnym. W czasach szczególnie trudnych wracamy do mądrości poprzednich pokoleń i przypominamy, że najlepszym sposobem na rozgrzanie jest seks. Dla podniesienia temperatury (albo dla szczególnie nieśmiałych) może być pod kocem.

W eksploracji wilgotnych miejsc Marta wraca do lat 90. i opowiada o dziewczynie z programu telewizyjnego, Pameli Anderson, i jej roli w Żylecie (1996, D. Hogan). Dziołchy z chcicą są tematem namysłu Sary, która przygląda się dwóm szwedzkim filmom o nastoletnich nimfomankach autorstwa Torgny’ego Wickmana. Po wizycie w przeszłości wracamy do teraźniejszości – Sara rozmawia z Małgorzatą Żarów, autorką soczystego debiutu literackiego Zaklinanie węży w gorące wieczory (2022, Wydawnictwo Czarne) o erotyce, pracy seksualnej i filmach, które wychodzą poza male gaze. Na poszukiwanie kobiecej przyjemności wybiera się Karolina Graczyk, w tekście Kwestia smaku. Erotyczne brewerie Radleya Metzgera analizując klasowe aspekty erotyki i snobizmy klasy średniej. Natomiast Dorota wchodzi głębiej w filmografię Toma Cruise’a, w tekście Sex & Money. Stosunki Toma Cruise’a odsłaniając bardzo amerykańską historię o utracie niewinności, wielkich ambicjach, kapitalizmie, narcyzmie i impotencji.

Do świntuszenia przyłączyło się grono gości. Daria Sienkiewicz proponuje esej o filozofii seksualności według Davida Cronenberga, pokazując za reżyserem, że „Dawny seks” jest przereklamowany. Z kolei Aleksandra Mahmud bada Wymiary cielesności w Blue Dereka Jarmana, czołowego twórcy New Queer Cinema. W bardziej powściągliwą stronę zwraca się Michał Konarski, w tekście Seks po fajnopolacku przedstawiając tabuizację seksualności w współczesnym, fajnopolackim kinie.

W rankingach wraca do nas Karolina! Już jako dr Kostyra współtworzy ranking scen erotycznych w kosmosie, odgrzebuje z nami zapomniane thrillery erotyczne i z całą ekipą odkrywa dzikie żądze w lookbooku zwierzęcym. Cieszymy się, że nasze rankingi znowu mogą prezentować klasyczną formę top 10!
To ostatni numer Final Girls w tym roku. Planujemy drobną inwentaryzację treści i pracujemy nad zmianami, które umożliwią nam jeszcze lepsze reprezentowanie figury Królowej Krzyku w sieci. Nie będziemy jednak milczeć – przygotowałyśmy parę niespodzianek, które pojawią się na stronie i na fanpage’u. Bądźcie czujni i wpadajcie do nas przed i po oddaniu się wilgotnym przyjemnościom. (SN)


SPIS TREŚCI

SENSACJE I LĘKI:

EMANCYPANTKI:

EROTYZM:

Artykuł

Seks po fajnopolacku

Michał Konarski

STYL:

CYKLE:

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Do góry